Champions

Jämtland/Härjedalens Taxklubb


Nya Champions


Välkommen att skicka in bilder på nya champions. Skicka även uppgifter om;

ras, titel, namn på taxen samt fader och moder, ägare samt uppfödare.

Maila till:  bjorn.ernst.nilsson@gmail.com eller klicka här.



Champion

2020

                             

KD J SE JV-18 SE JV-19 SE U(GV)CH SE VCH

Manaca's Mac Mahon


Efter: SE VCH SE U(V)CH SE JV-16 Manaca's Gold Finch och SE VCH C.I.B. C.I.E. SE U(V)CH NO UCH Dualis Ludmila

Ägare Päivi Nilsson, uppfödare Monica Forsander

                                   

SN J SE J(D)CH SE VCH Pelle & Lisas Brorzan-Cuche


Efter: SE VCH SE U(V)CH NO J(D)CH SE J(D)CH

Hissmovallens Filip  och NO J(D)CH SE J(D)CH

Kamsåsmyrens Zazza

Ägare Erik Högbom, uppfödare Per Sallin


Champion

2019

                                   

SN J SE VCH Pelle & Lisas Brorzan-Cuche


Efter: SE VCH SE U(V)CH NO J(D)CH SE J(D)CH

Hissmovallens Filip  och NO J(D)CH SE J(D)CH

Kamsåsmyrens Zazza

Ägare Erik Högbom, uppfödare Per Sallin

                                   

SN SE J(D)CH Kamsåsmyrens Wera


Efter: SE J(D)CH SE U(D)CH Mariebergs Racer och

SE J(D)CH Gravabekken's EE Spruxa

Ägare Dan Björklund, uppfödare Cecilia och Jonas Woxlägd

                                   

SN SE J(D)CH Quckmatch Listiga Skade 


Efter: Livius Vom Eisenstein och

SE VCH FI VCH C.I.B. SE U(V)CH NO UCH NORD J(D)CH QUICKMATCH Häftiga Holly

Ägare Håkan Winblad, uppfödare Gunilla Franson och Per Gustafsson.

                                     

LD SE U(V)CH SE VCH Sensible's Dollar Dream


Efter: SE U(v)CH NO UCH FI UCH

Heatwave Just In Time och  SE U(v)CH SE VCH

Lekoll Bobbi Sharm Nattfari

Ägare  och uppfödare Susanne Sandberg Morin

                             

KD SE VCH SE JV-18 SE JV-19 Manaca's Mac Mahon


Efter: SE VCH SE U(V)CH SE JV-16 Manaca's Gold Finch och SE VCH C.I.B. C.I.E. SE U(V)CH NO UCH Dualis Ludmila

Ägare Päivi Nilsson, uppfödare Monica Forsander

                                     

LN SE U(KOV)CH Sokrovishe Alladina Vostochnaya Skazka


Efter: Nobel Vzryvnoy Element och Vaivita Izbrannitsa Aladdina

Ägare Kristina Swahn-Hennessy, uppfödare Olga Puzikova

                                     

KN  FI J(G)CH  SE U(GV)CH  SE VCH Tallfröns Beretta


Efter: SE J(D)CH  SE J(G)CH SE VCH Källstigens Jinko

och SE U(V)CH SE VCH  Aavanmeren Lumi

Ägare Markus Nilsson, uppfödare Merja Tolonen

Copyright 2013 © All Rights Reserved